Magia drewna w wystroju wnętrz

Drewno – materiał wyjątkowy. Naturalny i niepowtarzalny. Naturalność to wyjątkowy zapach i wygląd. Wyjątkowy wygląd to niepowtarzalność. Nigdy nie znajdziemy dwóch takich samych kształtów i rysunków słojów. Nic więc dziwnego, że drewno jest chętnie wykorzystywane w projektach aranżacji wnętrz. Dzięki niemu stają się one wyjątkowe, tak jak wyjątkowe jest samo drewno.

 

W ostatnich latach możemy obserwować „drewniany boom”. A wszystko to przez niezwykłą modę na wnętrza w stylu skandynawskim, a obecnie wszelkie jej odmiany: scandi boho czy new nordic. To wielki powrót minimalizmu w najlepszym znaczeniu tego słowa. Minimalizmu, w którym króluje ciepło i naturalne materiały i w którym stonowane barwy tła (np. ściany, meble) spotykają się z barwnymi dodatkami (np. koce, poduchy).

 

Wykorzystywane tu materiały sprawiają, że nowoczesne wnętrza nabierają niezwykłego charakteru. Często nowoczesność w projektach mylnie kojarzyć się może z chłodem. Tu, właśnie dzięki wyjątkowości materiałów, nie ma o tym mowy. A co może tworzyć klimat najbardziej wyjątkowy? Właśnie drewno.

Nowoczesne aranżacje okien z żaluzjami drewnianymi

Jeśli mówimy o drewnie w aranżacji wnętrz to nie możemy zapominać o spójnej całości. Drewno jest materiałem wyjątkowym, a przez to wymagającym. Całość wystroju musi być przemyślana, tak aby nie nosiła znamion przypadkowości. Jednym z istotnych elementów projektu są okna, a tym samym to co znajdzie się w ich przestrzeni. Szczególnie, że mamy modę na duże okna, a nawet te najpiękniejsze trzeba wyposażyć w osłony. W przeciwnym razie w domu zapanuje nieprzyjemne gorąco.

 

Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku są żaluzje drewniane. Wykonane z naturalnych materiałów: lipa syberyjska i bambus będą wyjątkowym uzupełnieniem nowoczesnych aranżacji wnętrz. Mechanizm działania jest identyczny jak w przypadku żaluzji klasycznych. Całość składa się z drewnianych listewek (lameli), które przy pomocy mechanizmu sznurkowego można ustawiać pod dowolnym kątem, regulując w ten sposób ilość wpuszczanego światła słonecznego. Listwy można też całkowicie podciągnąć do góry i odsłonić szybę. Mechanizm wyposażony jest w drewnianą, gustowną gałkę, a listwy umieszczone są w drewnianej obudowie. Kolorystyka jest rozbudowana; możemy wybierać w różnych odcieniach drewna, ale także zdecydować się na kolor czarny lub biały.

 

Jeśli chodzi o rozmiar to sklep internetowy Knall oferuje żaluzje produkowane na wymiar, a więc dostosowane do konkretnego okna. W przypadku żaluzji drewnianych oferujemy trzy szerokości lameli: 25, 50 i 65 mm. Listwy węższe 25mm polecamy do okien mniejszych, nie będą optycznie „ciężkie”. Natomiast listwy szersze (50mm i 65mm) sprawdzą się przy większych przeszkleniach. Sposób montażu także uzależniony jest od szerokości lameli. Węższe mogą być montowane do ściany, sufitu lub ramy okiennej. Natomiast szersze do ściany lub sufitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *